Funkčnosť pneumatík Sailun vs Goodyear

Sailun pneumatika

Zistite, ako sú na tom cenovo výhodné pneumatiky Sailun v porovnaní s najpredávanejšími značkami

Táto spoločnosť, o ktorej ste pravdepodobne nikdy nepočuli, vyrába pneumatiky pre osobné, SUV, 4×4 a nákladné automobily. Táto čínska spoločnosť si bola sama sebou tak istá, že nedávno uskutočnila nezávislý test, kde porovnali svoje osobné pneumatiky s niektorými najpredávanejšími pneumatikami svetoznámych výrobcov.

Sailun je hodnotná značka, ale v odvetví pneumatík spadá až do tretej úrovne (Tier 3). To znamená, že pneumatiky Sailun sú vo všeobecnosti o niekoľko cenových úrovní nižšie ako značky prvej úrovne, ktoré všetci z nás poznajú (Michelin, Pirelli, Continental, Bridgestone a pod.). Sú približne o 35 – 45 % lacnejšie ako značky prvej alebo dokonca aj druhej úrovne. Mark Pereira, riaditeľ marketingu spoločnosti pre Severnú Ameriku, však tvrdí, že pre väčšinu kupujúcich tieto úrovne veľa neznamenajú.

Spoločnosť pôvodne začínala ako odnož spoločnosti Mesnac, ktorá vyrábala zariadenia pre mnoho spoločností na výrobu pneumatík. Čoskoro začala navrhovať celé výrobné závody pre tie isté spoločnosti. Rozhodli sa využiť toto svoje Know-how a v roku 2002 tak vznikla spoločnosť Sailun, ktorá začala vyrábať pneumatiky.

Aby ukázali, že výrazne investujú do výskumu a vývoja, čo nie je typické pre spoločnosti vyrábajúce pneumatiky Tier 3 a Tier 4, predstavitelia spoločnosti skryli názov značky z bočníc pneumatík a vyzvali rôznych predstaviteľov odvetvia pneumatík a rôznych médií, aby porovnali ich pneumatiky s pneumatikami Goodyear.
Testovali tiež ich výkon na mokrej a suchej vozovke. Pri tomto priamom teste bolo ťažké rozhodnúť, ktorá je lepšia. Ukázali tak, že výkonnosť pneumatík Sailun je rovnako dobrá alebo porovnateľne dobrá ako výkonnosť pneumatík Goodyear, ktoré sú známe ako značka prvej triedy.

Test sedanu: Sailun Atrezzo ZSR v porovnaní s pneumatikami Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5

Pri porovnaní pneumatík Sailun Atrezzo ZSR a Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, boli testované na Honde Accord v rozmere rozmere 225/50 R17. Vo výsledkoch testovania nebol zjavný rozdiel. Jediná zásadná výhoda pneumatiky Goodyear bola kratšia brzdná dráha.

Pneumatiky Sailun mali na pocit výbornú priľnavosť. Vodič mohol ísť rýchlejšie, ako pred jazdou predpokladal. Pneumatiky Sailun vydávali neprimeraný hluk len vtedy, keď boli tlačené na hranicu svojich možností.

Nebol to však vedecký test, pretože sa nemerala presná brzdná dráha, časy na kolo, dokonca ani g-sily v zákrutách.

Na mokrom okruhu však nebol výkon pneumatík Sailun obmedzený. Prejazd cez vodou pokrytú vozovku a núdzové vyhýbacie manévre zvládli s istotou počas bežného jazdenia. Jedinou spomínanou výhodou pneumatík Goodyear, bolo istejšie brzdenie.

Crossover test: Sailun Atrezzo 4seasons v porovnaní s Goodyear Assurance Maxlife

Honda CR-V bola použitá v tomto crossover teste. Porovnávala dve sady celoročných pneumatík, pričom prvá sada značky Goodyear išla do súboja s vyšším rýchlostným hodnotením H (max. 210 km/h). Druhá sada značky Sailun mala hodnotenie T ( max. 190 km/h).

Na suchu sa zdá byť brzdenie znova lepšie na pneumatikách Goodyear. Brzdná dráha totiž pri každej testovanej rýchlosti vychádza očividne kratšia, čo naznačuje výrazne lepšiu brzdnú dráhu.

Pri porovnaní v slalomovom teste s pneumatikami Goodyear sa zdajú byť obidve sady pneumatík takmer identické a bežný vodič by žiadny rozdiel ani nepocítil. Celkový výsledok je dosť podobný na mokrej aj na suchej vozovke. Najvýraznejší rozdiel medzi týmito dvoma pneumatikami je tak opäť iba v cene.

Nový model

Spoločnosť na tomto podujatí potvrdila nadchádzajúce vydanie pneumatiky s názvom ERange, ktorá má byť orientovaná na elektromobily a hybridy. Sľubujú novú technológiu, ktorá zlepšuje valivý odpor a životnosť spôsobom, ktorý bežné pneumatiky nemajú.

Najlepšie hodnotené pneumatiky Sailun